A LinkedIn a világ első számú szakmai közösségépítő portálja és úgy néz ki, hogy ettől a címtől nem mostanában szabadul meg, mert minden másodpercben 2 új felhasználóval gyarapszik a közösség. Egyes előrejelzések szerint 2020-ban már 500 millió felhasználója lesz.
Hasonló a Facebook-hoz vagy a Twitterhez, csak itt nem a magánéletedről közölsz információkat, hanem a szakmai múltadról. Emellett:
- más szakemberekkel léphetsz kapcsolatba,
- szakmai csoportokhoz csatlakozhatsz,
- szakmai csoportokat hozhatsz létre,
- felveheted a kapcsolatot toborzókkal,
- lenyomozhatod a kiszemelt cégeket,
- keresgélhetsz a 6 és fél millió álláshirdetés között.
Ráadásul egy jól felépített LinkedIn profil akkor is neked dolgozik, amikor alszol, így nem fogsz lemaradni a lehetőségekről.
Hogy miért?
Mert a toborzóknak a 94 %-a használja a LinkedIn-t a potenciális jelöltek felkutatására. Közülük majdnem minden második egyedül csak a LinkedIn-t alkalmazza a toborzás során.
Dióhéjban: nem éri meg kimaradni belőle. Azoknak, akiknek fontos a személyes márkájuk építése és/vagy külföldön szeretnének elhelyezkedni, kötelező “linkedinezni”.
Jelenleg 20 nyelven elérhető, de sajnos a magyar nincs köztük. Bár azért én arra nem vennék mérget, hogy ez nem fog változni egy pár éven belül.
Készítettem egy infografikát, amely megmutatja, hogy mire kell odafigyelni a LinkedIn-en, ha úgy akarod vonzani az álláslehetőségeket, mint a mágnes.
Fuss rajta végig és már azonnal kezd el a gyakorlatba átültetni az olvasottakat. Ha csak egy kicsit teszel mindig hozzá, már az is bámulatos eredményekre képes.
Kattints ide, ha szeretnéd megnyitni a képet egy külön ablakban.
Eredeti, angol nyelvű infografika forrása: Who is Hosting This? A fordítás és a magyar piacra igazítás a CV Factory jóvoltából valósult meg.
A te sikered által inspirálva,
Készül egy hosszabb blogbejegyzés a LinkedIn-nel kapcsolatban, amiben megosztok veled egy zsáknyi trükköt, hogy hogyan tudod még jobban felturbózni a profilod. Ne felejtsd el figyelni a CV Factory blogot! :)
Ha tetszett a bejegyzés, akkor ne habozz másokkal is megosztani. Köszönöm!
Bóné Ágnes közgazdász, álláskeresési tanácsadó és a CV Factory alapítója. A Minősített Professzionális Önéletrajzíró képzést Arany Minősítéssel fejezte be és Magyarországon elsőként szerzett Interjúztatási Tanácsadó végzettséget. Több hazai és nemzetközi szakmai szervezet tagja és az elmúlt években már több száz álláskeresőnek segített megtalálni a hozzá passzoló állást a versenyszférában és a közszférában; Magyarországon és külföldön; Budapesten és vidéken egyaránt.