Néha úgy tűnik, mintha az álláskeresők és a toborzók teljesen más bolygóról származnának. De miért van ez? Hogyan lehet ezt a szakadékot átugrani?
Egyrészt a “megnemértés” abból származik, hogy a két csoportnak eltérőek a céljaik. A toborzók az ügyfeleik elvárásainak megfelelően cselekszenek, vagyis nem azt nézik elsődlegesen, hogy neked, mint álláskeresőnek mi a jó. Persze, ha jó kapcsolatot sikerül kialakítani és ápolni velük, akkor erre is sor fog kerülni.
Nekik ki van adva, hogy milyen paraméterekkel rendelkező jelöltet kell találni és ők a lehető legjobbal szeretnének előrukkolni a megfelelő pillanatban. A toborzók a fizetésüket a munkaadóktól, vállalkozásoktól kapják, nem az álláskeresőktől, így az ő igényeiknek kell megfelelniük.
Mégis sok álláskereső azt hiszi, hogy a toborzók csak értük élnek és rosszul esik nekik, ha valami nem úgy alakul velük, ahogy szeretnék.
Mit lehet akkor tenni?
Először is el kell fogadni, hogy a toborzók nem akarnak neked ártani vagy hátráltatni az álláskeresésben. Csak a feladatukat végzik. Mivel nap mint nap találkoznak sablonos álláskeresőkkel, így a te dolgod, hogy felhívd magadra a figyelmet.
Hidd el, ők is nagyon hálásak lesznek, ha meglibbented nekik a szupererőd, mert akkor egy csapásra megoldódik a problémájuk. És persze a tied is, mert felajánlanak neked egy álláslehetőséget.
Az alábbi infografikát olvasva találkozhatsz a leggyakoribb félreértésekkel, amelyek a toborzók és álláskeresők között előfordulnak. Emellett tippeket is adok neked, hogy mit lehet ez ellen tenni. Egy kicsit most viccesre vettem a figurát, de attól még sokat tudsz tanulni belőle. Hajrá!
Kattints ide, ha szeretnéd megnyitni a képet egy külön ablakban.
Eredeti, angol nyelvű infografika forrása: MedReps.com. A fordítás és a magyar piacra igazítás a CV Factory jóvoltából valósult meg.
A te sikered által inspirálva,
Neked milyen tapasztalataid voltak eddig a toborzókkal? Ne hagyj kétségek között, oszd meg velem és a többiekkel bátran! :)
Ha tetszett a bejegyzés, akkor ne habozz másokkal is megosztani. Köszönöm!
Bóné Ágnes közgazdász, álláskeresési tanácsadó és a CV Factory alapítója. A Minősített Professzionális Önéletrajzíró képzést Arany Minősítéssel fejezte be és Magyarországon elsőként szerzett Interjúztatási Tanácsadó végzettséget. Több hazai és nemzetközi szakmai szervezet tagja és az elmúlt években már több száz álláskeresőnek segített megtalálni a hozzá passzoló állást a versenyszférában és a közszférában; Magyarországon és külföldön; Budapesten és vidéken egyaránt.